Vi er en frivillig forening, der skaber attraktive naturfaciliteter til brug for bl.a. spejderne, og som på anden vis støtter det frivillige foreningsliv, med naturen i fokus.


Bestyrelsen

Vores bestyrelse sikrer at foreningen lever op til formålet, sikrer at der er styr på økonomien
samt sørger for at sætte rammer for den løbende udvikling af foreningen.



Jesper Mandrup Keld

Bestyrelsesformand
jesper@spejdernes.dk


Karina Angergren

Bestyrelsesmedlem
karina@spejdernes.dk


Anders Rasmussen

Bestyrelsesmedlem
anders@spejdernes.dk


Niels Ammitzbøll

Bestyrelsesmedlem
niels@spejdernes.dk


Berit Hegelund

Kasserer
berit@spejdernes.dk

Åspatruljen

Åspatruljen sørger for at vores fysiske faciliteter altid attraktive, at der er brænde etc.



Jan Gede

Åspatruljen
info@spejdernes.dk


Karsten Johansen

Åspatruljen
info@spejdernes.dk


Anni Gede

Åspatruljen
info@spejdernes.dk


Hans Krøyer

Åspatruljen
info@spejdernes.dk


Per Madsen

Åspatruljen
info@spejdernes.dk


Martin Birk-Sørensen

Brændeansvarlig
info@spejdernes.dk

Udlejer og hyttevagt

Vores udlejer styrer de mange udlejninger.
Vores hyttevagt sørger for at åbne for vandet, rengøring etc.



Jan Gede

Udlejer
udlejer@spejdernes.dk


Egon Petersen

Hyttevagt
hyttevagt@spejdernes.dk
21 74 90 89

Materiel og udstyr



Kim Hedin

Materielchef
materiel@spejdernes.dk


Niels Olsen

Materielansvarlig
materiel@spejdernes.dk

Projektledelse og administration



Peter Erkmann

Projektchef
peter@spejdernes.dk
20 10 10 77


Karl Guldberg

Økonomi
karl@spejdernes.dk

Vedtægter

23. September 2020 | download